تبلیغات


کلاسهای
 
بازیگری
 
به زودی 
  

جستجو در سایت

جستجو

آخرین مقالات

تئاتر خیابانی یا بیرونی

ادامه مطلب


چرا تئاتر کاربردی؟

ادامه مطلب


تأتر «پلِی بَک»

ادامه مطلب


تئاتر برای آموزش بهداشت

ادامه مطلب


تئاتر ِموزه

ادامه مطلب


تئاتر خاطره

ادامه مطلب


نمایش خلاق

ادامه مطلب


تئاتر آموزشی

ادامه مطلب


آیین ها و مراسم سنتی و قدیمی

ادامه مطلب


نمایشنامه زندگی گالیله ...

ادامه مطلب

کلمات کلیدیآمار سایت


هاست
RSS خروجی

آمار سایت

اخبار

مصاحبه اختصاصی شبکه میبدما با سرپرست گروه تئاتر جوان میبد

ارسال شده توسط: مدیر سایت تاریخ: ۰۸.۰۸.۱۳۹۰ بازدیدها: ۴۶۴۰۵
  • به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع)، نمایش سوگ یتیمان تحت عنوان ستاد برگزاری هفتمین سوگواره ی یتیمان حضرت علی (ع) اجرا خواهد شد. این مراسم از روز جمعه 28 تا یکشنبه 30 مرداد ماه در سالن اداره ی ارشاد شهرستان میبد برگزار خواهد شد. به همین بهانه اجرای این مراسم در روزهای آتی، مصاحبه ی کوتاهی را با محمد جواد آقایی میبدی ، سرپرست گروه تئاتر جوان شهرستان میبد انجام داده ایم که توجه شما را به آن جلب می کنیم...

 میبدما: با سلام؛ لطفا خود را معرفی کنید و کارنامه هنریتان را برشمرید:

به نام خدا. محمد جواد آقایی میبدی هستم . از سال 72 کار بازیگری و از سال 75 کارگردانی را شروع کرده ام. مقام اول و دوم بازیگری و مقام اول و دوم کارگردانی در جشنواره ی جهاد ، کارگردانی نمایش عاشوراییان در جشنواره ی ایثار ، کارگردانی نمایش خاطرات جنگ در یازدهمین جشنواره ی ارشاد ، بازیگری نقش آرش در سیزدهین جشنواره ی ارشاد ، هفت سال کارگردانی نمایش سوگ یتیمان از فعالیت ها و افتخارات اینجانب در عرصه ی هنر می باشد. همچنین ریاست انجمن نمایش شهرستان میبد به مدت 5 سال ، مسئولیت کارگروه هنری شهرستان ، مشاور فرهنگی فرماندار و عضویت کمیته ی جوانان شهرستان را عهده دار بوده ام. 

 

میبدما: تأسیس گروه در چه سالی بوده است ؟گروه تئاتر جوان شهرستان میبد در سال 1377 همزمان با میلاد حضرت علی اکبر (ع) تأسیس گردید.

 

میبدما: چه بخش هایی در گروه فعالیت دارند؟

گروه شامل بخش های آموزش حرفه ای تئاتر ( کمدی ، طنز ، اجتماعی و ... ) ، تئاتر کودک و نوجوان ، تعزیه و آموزش هنر تعزیه ، بخش نمایش ملی و آیینی و سنتی و ساخت تله تئاتر می باشد. همچنین گروه تعزیه خوانی شاهزاده علی اکبر (جوان) نیز زیر نظر گروه تئاتر جوان در حال فعالیت در عرصه ی تعزیه ی سنتی شهرستان میبد است .

 

میبدما: از ابتدا تا به حال چند نفر در گروه فعالیت کرده اند ؟

از سال 77 تا کنون حدود 480 نفر بازیگر با گروه فعالیت داشته اند و هم اکنون نیز 50 نفر عضو فعال دارد و 30 نفر به طور پاره وقت و در مواقع نیاز در گروه به فعالیت مشغول اند . همچنین در گروه سنی کودک نیز حدود 20 نفر فعال اند.

 

میبدما: تاکنون چند اجرا در سطح شهرستان و استان داشته اید؟

گروه تئاتر جوان تا امروز بیش از 35 اجرا در شهرستان و 5 اجرا در استان داشته است .

 

میبدما: آیا گروه تاکنون در جشنواره ای شرکت داشته و یا مقامی به دست آورده است ؟

بله .شرکت در سه مرحله از جشنواره های جهاد و کسب مقام اول کارگردانی، بازیگری، نویسندگی، طراحی صحنه و غیره ، شرکت در جشنواره ی ارشاد و کسب مقام برتر بازیگری زن و تقدیر از اجرای تعزیه ی سنتی میبد از افتخارات گروه تئاتر جوان می باشد .

 

میبدما: سوگ یتیمان حضرت علی (ع) از چه سالی آغاز شد ؟

از سال 1384 این برنامه هرساله به طور مستمر تولید شده است ؛ ولی در سالهای 78 و 79 نیز به اجرا درآمده بود . امسال نیز این مراسم تحت عنوان ستاد برگزاری هفتمین سوگواره ی یتیمان حضرت علی (ع) برگزار خواهد شد .

 

میبدما: هدف نهایی گروه چیست ؟

همه ی تلاش و زحمات هنرمندان گروه تئاتر جوان شهرستان میبد ، ایجاد بستر مناسب و فرهنگ ساز برای ارتقای سطح بینش مردم خوب و همشهریان عزیز می باشد . لذا خواستار ارتقای سطح فرهنگ و معرفت و شناخت نسبت به این هنر فرهنگ ساز هستیم تا آنچه را که خود مردم خواستارند ، تولید کنیم و در اختیارشان بگذاریم. امیدواریم بتوانیم روزی در این فرهنگ برای مردم خود افتخاری باشیم.

 

میبدما: به نظر شما چگونه شرایط فعلی هنر تئاتر بهتر خواهد شد ؟

توجه مسئولین به تئاتر به عنوان یک هنر فرهنگ ساز کافی است تا مردم را به این هنر جلب کند . فعلأ هیچ حمایت خوبی از هنر نمی شود و مسئولین اغلب به حواشی بی اهمیت می پردازند که اثری در فرهنگ مردم ندارد .

 

میبدما: میزان همکاری اداره ارشاد شهرستان با شما چگونه است ؟

بد نیست ولی طبق وظایفی که به عهده ی ارشاد است ، اصلأ مناسب نیست . حتی گاهی از طرف برخی از کارمندان این ارگان که دوست ندارند کسی پیشرفت کند ، سنگ اندازی هایی صورت می گیرد که مانع از پیشرفت دیگران می شود.

 

میبدما: سوگ یتیمان امسال در چه روزهایی برگزار خواهد شد؟

امسال گروه با هدف بهتر برگزار شدن هفتمین سوگواره ی یتیمان حضرت علی (ع) ، نمایش را از جمعه 28 لغایت یکشنبه 30 مرداد ماه به مدت سه روز در سالن ارشاد برگزار خواهد کرد که طبق روال هر ساله، در شب پایانی سفره ی میزبانی ضیافت افطار نیز گسترده خواهد شد .

 

میبدما: سخن آخرتان چیست؟

در اینجا بر خود لازم می دانم تشکر ویژه ای داشته باشم از حضرت آیت الله اعرافی به خاطر حمایت ها و تشویق های ایشان که باعث استمرار یافتن این حرکت شد. همچنین از جناب آقای سید حسین اسعدی، رئیس سابق اداره ی ارشاد نیز تشکر می کنم. زیرا اگر ایشان نبودند، این حرکت در همان سال های اول به سرانجام می رسید. از همه ی این دوستان تشکر ویژه دارم.

 

میبدما: با سپاس از وقتی که در اختیار ما قرار دادید...

متشکر و ممنون. خدانگهدار .


پیامی ثبت نگردیده است.
نام شما:
متن پیام :
شکلک - 01 شکلک - 02 شکلک - 03 شکلک - 04 شکلک - 05 شکلک - 06 شکلک - 07 شکلک - 08 شکلک - 09 شکلک - 10 شکلک - 11 شکلک - 12 شکلک - 13 شکلک - 14 شکلک - 15 شکلک - 16 شکلک - 17 شکلک - 18
تصویر امنیتی:
تصویر امنیتی
کد تصویر امنیتی را وارد نمایید :تصویری از گرامیداشت پانزدهمین سالگرد تاسیس 
گروه تئاتر جوان میبد و اختتامیه نمایش سی مرغ ، سیمرغ
(آبان ماه 1391)
تصویری از آخرین روز حضور کوروش زارعی در کارگاه نمایش گروه ( شهریور ماه 1392 )ورود به سایت


خوش آمدید,
مهمان

ثبت نامثبت نام
فراموش کردن کلمه عبور؟فراموش کردن کلمه عبور؟

نام کاربری:
کلمه عبور:
تصویر امنیتی:تصویر امنیتی
کد تصویر امنیتی را وارد نمایید :

نظر سنجی

عملکرد گروه تئاتر جوان در شهرستان میبد چگونه بوده است ؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف


نتایج
نظرسنجی

رای ها: 595
نظرات: 107

پوسترها